درمان جای جوش

جای جوش:همه افراد مخصوصا خانم ها به پوست خود حساس هستند و انواع روش های زیبایی پوست را به کار می برند تا جای جوش را در صورت خود از بین ببرند و پوستی صاف و شفاف داشته باشند.چرا که پوست خوب تاثیر بسزایی در زیبایی دارد .با مراقبت های پوستی ساده می توان به راحتی جای جوش صورت را از بین برد.

جوش غرور جوانی

جوش یا آکنه، که از دوران نوجوانانی شروع می شود و تا اتمام دوره ی نوجوانی و تعادل هورمون ها ادامه دارد.در برخی افراد ممکن است جای جوش از بین نرود و تا مدت های طولانی روی پوست باقی بماند .جوش های غرور جوانی بر ای خیلی افراد مشکلاتی از نظر ظاهری ایجاد می کند و نوجوانان را درگیر می کند . در دوران نوجوانی به دلیل تغییرات هورمونی بروز جوش ها و آکنه بسیار رایج است. در این دوران باید مراقب این جوش ها بود.البته بعد از برطرف شدن جوش،جای جوش است که مشکل ساز می شود.

درمان جای جوش برای از بین بردن و درمان جای جوش امروزه روشهای زیادی وجود دارد .در ادامه به چند روش درمان جای جوش می پردازیم .

رفع جای جوش درم ابریشن و میکرودرم

در روش ميکرودرم ابريژن يا ميکرودرم ابريشن، براي انجام اين روش آمادگي قبلي نياز نمي باشد و ضمن انجام، درد و ناراحتي نداشته و بعد از اتمام عمل نياز به استراحت نداشته و شخص مي تواند به محل کار خود مراجعه کند. از بين بردن ضخامت پوست منجر به بهتر شدن تبادلات فيزيولوژي پوست و همچنين تحريک کلاژن سازي براي تقويت قوام پوست با تحريک فيبروبلاست ها و شکستن مقاومت پوستي براي همکاري با ساير درمان هاي دارويي پوستي و موثرتر شدن داروها مي شود.

ميکرودرم ابريژن را مي توان علاوه بر صورت، براي اصلاح ضايعات گردن، بازوها، پشت دست ها و نيز براي کساني که پوستي تيره دارند و لايه برداري شيميايي نمي توانند انجام دهند، به کار برد..اين روش بدون درد مي باشد و نيازي به استفاده از بيهوشي يا بي‌حس کنندهاي موضعي نيست و ظرف 15 تا 30 دقيقه انجام مي شود.

در روش ميکرودرم ابريژن يا ميکرودرم ابريشن  گاهی کل پوست را در معرض تماس با يک ماده معدني بي ضرر که همان پودر اکسيد آلومينيوم مي باشد قرار مي دهند که اين پودر با داشتن کريستال هاي ريز باعث مي شود که پوست ساييده شده و بافت هاي مرده از بين رفته و ترميم پوست فعال گردد.

رفع جای جوش با لیزر

لیزر درمانی برای رفع جای جوش صورت یک روش غیر تهاجمی و پیشرفته است که می تواند نتایج عالی را برای بیمار در این رابطه به همراه داشته باشد و در این روش ناراحتی و بستری شدن مشابه حالتی که بر روی بیمار عمل جراحی انجام می شود، وجود ندارد.

در روش لیزر درمانی از پالس های کوتاه پرتو لیزر برای دسترسی به لایه های عمیق زیر پوست و درمان ساختار پشتیبان پوست و رفع جای جوش استفاده می شود. در ادامه، فرآیند درمان طبیعی بدن بخش های آسیب دیده و قدیمی پوست را پاک کرده و به جای آن پوست تازه با کلاژن جدید تولید می کند. به این ترتیب ظاهر طبیعی پوست بازیابی خواهد شد. این روش درمانی روشی سریع و ساده است که امکان تحمل آن به سادگی توسط بیمار وجود دارد و در این حالت نیازی به بستری شدن بیمار وجود ندارد.

رفع جای جوش با پیلینگ

پیلینگ یکی از روش های اصلی و مهم برای درمان جای جوش است در این نوع درمان، که توسط متخصصان صورت می گیرد سلول های مرده پوست را از بین می برد و باعث می شود پوست شادابی و طراوت خود را دوباره به دست آورد. پیلینگ حتما باید توسط متخصصان زیبایی تجویز و مصرف شود.

درمان جای جوش با لیزر

لیزر برای رهایی از دست اثرات آکنه و جوش، بسیار موثر است. لیزر توسط دکتر لیزر پوست انجام می شود .مدت زمان هر عمل لیزر پوست، حدودا 15 دقیقه طول خواهد کشید.اثرات جوش و لک‌های ایجاد شده روی پوست بسیار آزار دهنده است .البته درمان‌های خانگی نیز برای از بین بردن جای جوش وجود دارد که به سادگی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد همچنین باید به این نکته نیز توجه کرد که لک‌های سیاه و قرمز به جا مانده از جوش‌ها باید خیلی زود بر طرف شود د رغیر اینصورت ، کهنه و عمیق شده و درمان آن‌ها سخت و هزینه‌بر خواهد شد.

TOP